Setkala jsem se s paní Zdeňkou, abych se dozvěděla něco víc o životě paní, která se stala jednou z IRONING LADIES. Seděli jsme u domku se zahradou a s výhledem do lesa, popíjeli kávu a já před sebou viděla ženu plnou vitality, s živýma očima a milým úsměvem. Ve tváři má vepsaný celý život. Kolem nás nadšeně běhá pes Iggy a šlape po rozkvetlých sedmikráskách. A paní Zdeňka vypráví.

Read More

Drazí zákazníci,

vymysleli jsme způsob, jak pro vás ještě více zpřístupnit žehlení Ironing Ladies. Původní limit na minimální objednávku byl 1000 Kč, což mnohé z vás nutilo nevyžehlené prádlo hromadit pár týdnů. Nyní jsme limit snížili na 849 Kč. Dejte nám kalhoty, pár košil, nové jarní šaty a za dva dny můžete vyrazit ven, dělat nažehlenou parádu. Abychom mohli snížit tento limit o 150 Kč, museli jsme optimalizovat naši logistiku. V praxi to znamená, že prádlo vyzvedáváme a zavážíme 3x týdně. V pondělí, středu a pátek.  Teď pro vás připravujeme nový objednávkový formulář a s jeho spuštěním chceme minimální limit ještě o něco snížit. To už stojí za zkoušku, ne? :)

Těšíme se na vaše jarní prádlo,

Ironing Ladies

Byl to dobrý rok. Pro Ironing Ladies hlavně díky vám. Máme za sebou 12 měsíců žehlení a jsme vám za ně obrovsky vděční.

Naše dámy si musí taky trochu odpočinout, proto poslední z vás si bude moci objednat v neděli dopoledne. Nebojte se ale, že bychom ten zimní spánek příliš protahovali. Hned, až se vám nakupí hromada prádla po svátcích, košile od marmelády a kalhoty od drobků, jsme pro vás zpátky na kolech. Začínáme už první týden v lednu.

Na žehlenou v roce 2015,
Jan Roháč, Martin Jůza a Ironing Ladies

Máme za sebou 9 měsíců ostrého provozu, přes 250 úspěšných zakázek. Jsou Vás desítky, kdo se k nám rádi vracíte pro dobře vyžehlenou košili a zážitek z rozbalování sněhobílých balíčků. Naše Paní si díky vám dohromady přivydělaly již více než 70 000 Kč. Ty nejlepší Ironing Ladies již mají pravidelný vedlejší příjem do rodinného rozpočtu.

Nyní je čas na další krok. Dostat se ze škatulky nadšeneckého start-upu k udržitelné společensky zodpovědné firmě. Věděli jsme, že nemůžeme konkurovat řadovým prádelnám. Naše Paní žehlí prádlo ručně, s láskou, u sebe doma. Kvůli tomu je však celý provoz firmy prodražuje a my musíme opustit ambici být nejlevnějšími na trhu.

10.8. spouštíme nový ceník. Zásadní novinkou je, že budeme počítat na vyžehlení náročnější prádlo na kusy. Jedná se o košile, halenky, šaty, sukně a kalhoty, zbytek prádla pak bude opět na váhu. Další změna se týká minimální hodnoty objednávky, kterou jsme stanovili na 1000 Kč. Pod tuto částku pro nás bylo obtížné objednávky ekonomicky zvládnout. Důvodem je právě vysoký podíl dopravních nákladů, se kterými musíme počítat, abychom zachovali komfort pro naše zákazníky a mohli Vám prádlo přivést rovnou domů.

Váš zájem nás přesvědčil, že společenské podnikání má cenu. Věříme, že tuto malou přeháňku společně ustojíme a na závěr máme ještě jedno eso v rukávu. Protože jste si to přáli, tak od 10.8. Vám s vyžehleným prádlem přišijeme knoflík, zkrátíme nohavici, či spravíme zip. Ironing Ladies rozšíří své služby o opravy prádla.

Vážíme si Vás, děkujeme za využívání našich služeb a věříme, že budete Ironing Ladies využívat i nadále.

Hezký den přejí,
Jan Roháč, Martin Jůza a Ironing Ladies

We have won a regional round of the Start-up of the Year competition in the early June 2014. Yet the fun just begins. The national final is open to a public voting now and we would appreciate your support.

To vote follow these steps:

1.       Go to http://rozjezdyroku.cz/hlasovani

2.       Find a number 10 Jan Roháč a Martin Jůza

3.       Write your name and surname, your email address, and retype the code on the side

4.       Once your vote was successful, the red text ‘Váš hlas byl úspěšné odeslán. Děkujeme Vám!’ will appear.

The voting ends on Monday the 30 of June 2014 on midnight Central European Time.

The Ironing Ladies thank you for your vote!

Začátkem června jsme zvítězili v krajském kole soutěže Rozjezdy roku společnosti T-mobile. Tím ale sranda teprve začíná. Celostátní kolo je hlasovací a my potřebujeme Vaši podporu. Zároveň jsme navázali spolupráci s tradičním českým výrobcem spotřebičů ETA. Abychom Vás namotivovali k tomu, že hlas Ironing Ladies se vyplatí, uspořádali jsme s ETA soutěž o tři spotřebiče.


Read More

Už jsme dlouho nepřispěli do naši blogosféry. Jak já to vidím, nebyl na to prostě čas. Obyčejně rekapituluje a přináší mnohá ponaučení Martin. Umí to lépe, než já. Je to umělec a rád si hraje i se slovy. I tak věřím, že obsah sdělení přeřve málo vybraný styl. Vlastně bych chtěl navázat tam, kde Martin skončil. Totiž u auta, protože je to takový náš kámen úrazu, který se s námi pořád veze.


Read More

zarovka4

Už si pořádně ani nevzpomínám, kdy jsem za Martinem s tímhle zdánlivě bláznivým nápadem přišel. Myslím, že to bylo dokonce v den prezidentských voleb. Nebylo to plánované, prostě náhoda. Známe se už hromadu let a docela dlouho už jsme se plácali kolem nápadu zkusit si rozjet nějaký vlastní projekt. Martin se realizuje už dlouho. Je filmař, točí reklamy a další audiovizuální kousky a baví ho to. Já se realizuji až teď, ve 26 let. Trochu pozdě, ale myslím, že někdo to štěstí neprožije za celý svůj dlouhý nebo krátký život.

Projekt se měl původně jmenovat Vyžehli to a s žehlením to mělo asi tak málo společného, jako čabajka s racionální výživou, jak by řekl Jaromír Bosák. Mělo to být internetové fórum, kde budou protřelí pardové radit začátečníkům, jak řešit, pardon žehlit, problémy ve vztahu. Stále ještě studuji geografii a chtěl jsem na to také napasovat geolokalizační prvek, aby si tu kytku mohl dotyčný provinilec koupit v nejbližším květinářství. A od Vyžehli to je už jen kousek k regulérnímu žehlení, které lidi potřebují asi daleko víc než nějaké tipy, jak vyžehlit propásnuté výročí svatby, protože to už, jak známo, vyžehlit nejde!

Postupně jsme s Martinem vymýšleli, jak by ta služba měla vypadat, a protože jsme oba takové citlivé duše, chtěli jsme nabídnout práci lidem, tedy ženám, které ji zatím marně hledají. Plní elánu jsme tak začali na úřadech práce v Praze vylepovat nabídky dlouhodobé brigády z domova, abychom si vzápětí uvědomili, že brigáda není zrovna to, co nezaměstnaní hledají. Na internetu byla odezva daleko větší a ani jeden z nás se z toho přívalu žádostí tři dny pořádně nevyspal. Já jsem telefon raději vypínal o půlnoci a zapínal v osm ráno. Vybírali jsme podle osobních příběhů a časové flexibility, abychom mohli zajistit rychle odvedenou práci. Nakonec jsme oslovili 25 zájemkyň, kterým jsme náš projekt představili. Ostré pohledy žen, které napjatě očekávají další super akční nabídku práce, překvapivě brzy zjihly a atmosféra byla pojednou více než přátelská. Myslím, že právě to byl ten moment, kdy jsme se rozhodli do toho pořádně šlápnout.

Nakonec jsme si vybrali 9 Paní na žehlení, které jsme osobně navštívili s hromadou našeho prádla a video brašnou. Nechceme nabízet anonymní službu, proto jsme se rozhodli udělat profily těchto žen. Ukázat příběh, který za těmito ženami stojí. Záleží nám na tom, aby zákazník věděl, kdo mu žehlí prádlo, aby věděl, komu ty peníze pomáhají. Zároveň chceme garantovat kvalitu odvedené práce, ta je pro nás nejdůležitější, a proto jsme si je potřebovali otestovat na vlastní košile.